گزارش عملكرد سلامت روان
2019-08-01
بازارچه دیباگران
2019-08-08

گزارش جمعیت امام علی شیراز از وضعیت سیل در این شهر در تاریخ ۹۸/۱/۵

پیرو حوادث ناگوار ناشی از سیل در شهر شیراز، جمعیت امام علی شیراز، به منظور اقدام ساختارمند در جهت مقابله با سیل، با ارگان‌های دولتی و غیردولتی مربوطه ارتباط گرفته و اعلام آمادگی جهت اعزام نیروی انسانی کرده است تا در صورت نیاز در فاز اجرایی و عملیاتی وارد شود. به دلیل فعالیت جمعیت امام علی در محله‌ی سعدی شیراز ابتدا از این محله اطلاعات گرفته شد. اعضای داوطلب جمعیت جهت هر گونه اقدام در این محله در حالت آماده‌باش می‌باشد. همچنین پس از ارتباط‌گیری با خانواده‌های تحت پوشش مشخص شد که این خانواده‌ها در مسیر سیلاب نیستند و منازلشان در مکان‌های مناسب واقع شده‌اند.

.

.

.

.

وضعیت سیل در خیابان ادبیات شیراز (بالا سمت چپ) و خسارات حاصل از سیل در این شهر

.

.

.

.

گزارش از سیل شیراز در تاریخ ۹۸/۱/۶، ساعت ۱۱

حجم زیادی از آب از شمال‌غرب شیراز در حال ورود به شهر است. به روستاهای جنوب‌شرق شیراز اخطار تخلیه داده شده ولی مردم در مقابل تخلیه، مقاومت می‌کنند. دلیل این مقاومت‌ها عموما ترس از سرقت از خانه‌هایشان می‌باشد. اعضای جمعیت با چند دستگاه اتوبوس برای تخلیه‌ی روستای ماه‌فیروزان، که در مسیر سیل است، راهی این منطقه شده‌اند. سه محل اسکان برای این روستاییان در نظر گرفته شده و تا حد امکان تلاش می‌شود که روستاییان را از این منطقه به سمت محل‌های اسکان انتقال دهند.

.

گزارش دوم از  سیل شیراز در تاریخ ۹۸/۱/۶

در پی بارش شدید باران در شیراز، روستاهای حاشیه‌ی رودخانه‌ی خشک، در معرض خطر قرار گرفته‌اند. اعضای جمعیت امام علی شیراز با همکاری شهرداری با چند دستگاه اتوبوس جهت تخلیه‌ی روستای ماه‌فیروزان راهی این منطقه شدند. در نتیجه رایزنی اعضای جمعیت و رابط شناسایی منطقه با مردم، ساکنین راضی به تخلیه‌ی منازل و انتقال به محل اسکان در شیراز شدند.  این روستا تا حد امکان تخلیه شده و روستاییان در حال انتقال به محل‌های از پیش تعیین شده برای اسکان هستند. ‏در حال حاضر سومین اتوبوس پر شده و به سمت سالن طباطبایی، که یکی از محل‌های اسکان است، در حال حرکت می‌باشد. اعضای جمعیت امام علی با سه تا اتوبوس به سمت روستای خَلجوی در حرکت می‌باشند تا جهت تخلیه‌ی روستا اقدام کنند.  سیل هنوز به جاده‌ی ورودی روستا نرسیده است ولی وضعیت روستا، بنا به گفته‌ی شاهدان عینی، خوب نیست.

.

محل‌های اسکان روستاییان منتقل شده از روستاهای ماه‌فیروزان و خَلجوی توسط اعضای جمعیت امام علی (ع) در شیراز

این روستاها در مسیر سیل قرار داشتند و قبل از رسیدن سیل به این نقاط، با چند دستگاه اتوبوس تخلیه شدند. هر چند عده‌ای برای تخلیه‌ی خانه‌هایشان مقاومت به خرج دادند و در روستا ماندند.

.

.

.

.

وضعیت خانه‌ها در محله‌ی سعدی شیراز، به روایت اعضای جمعیت امام علی (۹۸/۱/۷)

لزوم توجه سریع نهادهای مسئول در جبران خسارت‌های ناشی از سیل بسیار ضروری است.

.

.

.

.

 وضعیت خانه‌ها پس از سیل در محله‌ی سعدی شیراز، به روایت اعضای جمعیت امام علی (۹۸/۱/۷)

گل‌ و لای حاصل از سیل در خانه‌ها نشست کرده.

.

.

.

.

وضعیت حاد در محله‌ی سعدی شیراز پس از وقوع سیل (۹۸/۱/۷)

تلاش اعضای جمعیت امام علی در تخلیه‌ی گل و لای از خانه‌ها (پمپ‌ لجن‌کش پیشتر فرستاده شد ولی قادر به تخلیه‌ی این گل و لای نبود.)

از بین رفتن لوازم خانگی مردم در این محله بر اثر ورود آب به خانه‌ها؛ برنامه‌ریزی دولت برای جبران این خسارت‌ها در شرایط بد اقتصادی این روزها بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

.

وضعیت خانه‌ها در محله‌ی سعدی شیراز پس از سیل

.

.

.

.

سیل شیراز بهار ۹۸؛ ۲۶ فروردین

آغاز عملیات عمرانی توسط جمعیت امام علی در کوچه‌های ۷، ۹ و ۱۱ بلوار شهید وفایی شیراز پس از  سیل

.

.

.

.

عملیات بازسازی از روز جمعه ۲۳ فروردین ماه، با حضور دو اکیپ کارگر ، با شروع از دو منزل، از منازل کوچه‌ی ۷ بلوار وفایی آغاز شد. عملیات ساختمانی به ترتیب شامل مراحل زیر است:

  1.  کندن گچ‌های دیوارها
  2. بالا آوردن کف منازل به ارتفاع ۱۵ سانتی‌متر جهت جلوگیری از ورود سیلاب‌های احتمالی در آینده
  3. انجام سرامیک‌کاری بدنه از کف به ارتفاع ۹۰ سانتی‌متر، جهت جلوگیری از خسارت به دیوارها در صورت ورود احتمالی سیل
  4. تعمیر گچ دیوارها و سقف
  5. سرامیک‌کاری کف
  6. رفع ایراد درهای ورودی
  7. زیرسازی مناسب پشت‌بام جهت عایق‌بندی
  8. عایق‌بندی پشت‌بام‌ها با ایزوگام

لازم به ذکر است به دلیل محدودیت عرض کوچه‌ها و عدم امکان تردد خودروهای سنگین، جابجایی مصالح به کندی انجام می‌شود و امکان حضور اکیپ‌های بیشتری از کارگرها وجود ندارد.

.

در ادامه‌ی بازسازی خانه‌ها توسط جمعیت امام علی شیراز در مناطق آسیب‌دیده از سیل در این شهر، سرامیک‌کاری منازل کوچه ۷ بلوار وفایی در شیراز آغاز شده است. (۹۸/۱/۳۱)

.

.

.

.

ادامه‌ی بازسازی خانه‌ها توسط جمعیت امام علی شیراز در محله‌های سیل‌زده‌ی این شهر (۹۸/۲/۳)

پایان سرامیک‌کاری خانه‌ی اول در کوچه ۷ بلوار وفایی  شیراز

در کنار هم و با برنامه‌ریزی صحیح، می‌توانیم زمینه‌ساز تغییرات امیدبخش باشیم.

.

.

.

.

ادامه‌ی عملیات بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده از سیل توسط جمعیت امام علی (ع) شیراز؛ خانه‌ی دوم در حال سرامیک‌کاری می‌باشد و به زودی این بخش از کار به پایان می‌رسد. (۹۸/۲/۳)

.

.

.

.

آغاز عملیات عمرانی در خانه‌های پشت آرامگاه سعدی در شیراز، کوچه‌ی ایزدی (۹۸/۲/۱۲)

تراشیدن دیوارها جهت سرامیک‌کاری در ابتدا انجام می‌شود.

.

.